Strona domowa » DĘBICA » Andrzej Trzeciak wiceprzewodniczącym Rady Powiatu

Andrzej Trzeciak wiceprzewodniczącym Rady Powiatu

Andrzej Trzeciak został 23 sierpnia br. wybrany wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Dębickiego. Podczas kontynuacji sesji sprzed tygodnia, kandydaturę radnego ze Stasiówki, członka Ruchu Integracji Społecznej, zgłosił radny Piotr Chęciek z PiS a poparło 15 osób.

Wybory wiceprzewodniczącego odbyły się po tym jak z funkcji zrezygnował Roman Ciszek z PO.  Kontrkandydatem Trzeciaka był Stanisław Skawiński  z Sojuszu Lewicy Demokratycznej zgłoszony przez starostę Andrzeja Regułę z PSL.  Za Trzeciakiem zagłosowało 15 radnych, za Skawińskim dziesięciu.

Znaczy to, że powstała nowa koalicja w Radzie Powiatu złożona z radnych Prawa i Sprawiedliwości, Wspólnoty Ziemi Dębickiej oraz Ruchu Integracji Społecznej. Przewodniczącym Rady Powiatu jest Mateusz Smoła z RIS, zaś drugą z wiceprzewodniczących Danuta Klabacha z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dotychczas koalicję tworzyły PSL, RIS, PO i SLD.
Andrzej Trzeciak ma 41 lat i jest leśnikiem, pracuje w Nadleśnictwie Dębica. Zajmuje się także architekturą krajobrazu. Jego pasją są również owady, które dokumentuje i kolekcjonuje. W Radzie Powiatu zasiadał już w kadencji 2010-2014, wówczas uzyskując mandat z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Trzeciak, który do końca sesji przesiedział na dotychczas zajmowanym miejscu, podziękował za owocną pracę Romanowi Ciszkowi na stanowisku wiceprzewodniczącego. – Mam nadzieję, że współpraca będzie się układała nie tylko z 15 radnymi, którzy obdarzyli mnie tym zaufaniem, ale także z pozostałymi, którzy oddali głos na mojego kontrkandydata – dodał Trzeciak.

Przed głosowaniem Leszek Bieniek, Aleksander Reguła i Piotr Chęciek, członkowie komisji skrutacyjnej zaprezentowali otwartą urnę pokazując, że nie ma w niej żadnej karty. Po głosowaniu sprzed tygodnia nad odwołaniem starosty Andrzeja Reguły w urnie miała zostać znaleziona nieopieczętowana karta.